tabletki-przeciwbolowe
  Apap
 
Postać: Opakowanie - 50 tabletek. 
 
Skład: 
 
 Paracetamolum 500 mg, tabletki powlekane. 
 
 1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: paracetamol 500 mg; substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.
 
Opis: Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny występuje już po 15-30 minutach od zażycia tabletki i utrzymuje się 4 do 6 godzin. Apap zawiera paracetamol w dawce 500mg dzięki czemu jest bezpiecznym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, nawet dla: 
osób z chorobą wrzodową 
osób z nadciśnieniem tętniczym 
cierpiących na nadkwaśność i zgagę 
chorych na cukrzycę 
alergików 
osób z nadwrażliwością na inne leki przeciwbólowe 
kobiet ciężarnych i karmiących 
 
Wskazania do stosowania:
 
 bóle różnego pochodzenia: ból głowy, mięśni, zębów; nerwobóle, bóle miesiączkowe; gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. 
Dawkowanie:
 
 Zazwyczaj stosowana dawka leku to: dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby). 
 
 Dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę. 
 
 Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat (ograniczenie wynika z postaci leku). Należy zasięgnąć opinii lekarza jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni. 
Przeciwwskazania
 
 Nie należy przyjmować leku jeśli 
 
 - wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku, 
 
 - występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek, 
 
 - stosowane są inhibitory MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu, 
 
 - występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, 
 
 - u dzieci w wieku poniżej 12 lat. 
 
 Zachować szczególną ostrożność stosując APAP 
 
 - U osób z niewydolnością wątroby lub nerek oraz astmą oskrzelową. 
 
 - Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. 
 
 - Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. 
Interakcje z innymi lekami
 
 Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania oraz z zydowudyną (lek przeciwiwrusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV). W przypadku jednoczesnego stosowania doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny i izoniazydu (leki stosowane w leczeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów (leki o działaniu uspokajającym i nasennym), diflunisalu (lek przeciwbólowy), sulfinpirazonu (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej) lub innych leków indukujących enzymy mikrosomowe wątroby przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.




Komentarze do tej strony:
Komentarz pochodzi od Makailah, 30.09.2011, o 06:30 (UTC):
YMMD with that asnewr! TX



Dodaj komentarz do tej strony:
Twoje imię:
Twoja wiadomość:

 
   
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=